آزمون شخصیت شناسی هارتمن چیست؟

میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا با رنگین کد آشنا هستند. رنگین کد با هر یک از سایر آزمون های شخصیتی موجود امروز متفاوت است. این آزمون تنها ارزیابی است که محرک‌های هسته­ ای را شناسایی می‌کند. بیشتر آزمون‌ها و ارزیابی‌های محبوب دیگر صرفاً رفتار شما را شناسایی می‌کنند و در همین حد این کار را به اتمام می‌رسانند. به عبارت دیگر، رنگین کد به شما کمک می‌کند تا بفهمید چرا شما کارهایی را انجام می‌دهید را باید انجام دهید به جای اینکه فقط بگویید چه چیزهایی را انجام می‌دهید. اگر ندانید چه چیزی شما را تحریک می‌کند، نمی‌توانید خودتان یا دیگران را به درستی بفهمید!

این ابزار شخصیتی شما، شخصیت ذاتی و ناتوانی‌های شما را نشان می‌دهد—که چهار دسته است— و آن را به عنوان یک رنگ نمایش می‌دهد. هر شخصیت از یک محرک هسته محرک (DCM) منحصر به فرد برخوردار است. با استفاده از چهار "رنگ" شخصیت، می‌توانید رنگ خود و محرک هسته خود را و همچنین آن را در افراد دیگری که با آنها تعامل دارید، تعیین کنید.

با درک آنچه شما و افرادی که به طور منظم با آنها تعامل دارید را تحریک می‌کند، می‌توانید روابط موثرتری برقرار کنید. به همین دلیل این ابزار به عنوان یک ابزار قدرتمند برای خودتوان‌سازی، شناخت خود، اثربخشی تیم و ساخت تیم استفاده می‌شود.

درباره چهار رنگ رنگین کد بیشتر بدانید

برخلاف آزمون‌های شخصیتی که رفتار شما را توصیف می‌کنند، رنگین کد به شما کمک خواهد کرد تا محرک‌های هسته محرک خود را کشف کنید. آزمون شخصیت رنگین کد نه تنها به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف ذاتی خود را شناسایی کنید، بلکه نشان خواهد داد چگونه می‌توانید از این خصوصیات در هر جنبه از زندگی شخصی و حرفه‌ای خود بهره‌مند شوید.

قرمز

محرک: قدرت

قرمزها صاحبان قدرت هستند! قدرت به عنوان توانایی حرکت از نقطه الف به نقطه ب تعریف می‌شود. قرمزها به دنبال نتایج و بهره‌وری هستند. آن‌ها دید بزرگ و رهبری دارند. عموماً قرمزها به عنوان افراد مسئول، قاطع، فعّال و اعتراضی شناخته می‌شوند.

آبی

محرک: صمیمیت

آبی‌ها دوست دارند خود را به دیگران ببخشند. اتصال، ایجاد روابط با کیفیت و داشتن هدف از ویژگی­های این افراد هستند. امور طبیعی آن‌ها شامل کیفیت و خدمات است. به آبی‌ها می‌توان اعتماد کرد که مخلص، صادق و متفکر هستند.

سفید

محرک: صلح

سفیدها نشانه صلح یا عدم تضاد هستند، آن چه یک سفید را تحریک می‌کند صلح است. صفا و تحمل از ویژگی­های سفیدهاست. سفیدها همچنین به عنوان افراد مهربان، سازگار و صبور شناخته می‌شوند.

زرد

محرک: سرگرمی

زردها از سرگرمی لذت می‌برند. شادی زندگی در لحظه و انجام چیزی فقط به دلیل انجام آن، نیروی محرکه این افراد است. زردها هدایای انگیزه و بیش از حد امیدواری را ارائه می‌دهند. به طور کلی، افراد جذاب، لحظه‌ساز و اجتماعی هستند.

درباره انگیزه بیشتر بدانید

رنگین کد با هر یک از سایر پروفایل‌های شخصیتی موجود امروز متفاوت است. این تنها ارزیابی است که محرک‌های هسته محرک را شناسایی می‌کند. بیشتر آزمون‌ها و ارزیابی‌های محبوب دیگر صرفاً رفتار شما را شناسایی می‌کنند و در همین حد این کار را به اتمام می‌رسانند.

اجازه دهید رنگین کد به بخشی از زندگی شما تبدیل شود. دیدگاه روابط خود را به یک 20-20 کامل ارتقا دهید. آیا فکر نمی‌کنید که زندگی به اندازه کافی دشوار نیست بدون اینکه بتوانید تصویر کل را به وضوح ببینید؟ ما می‌توانیم توضیح دهیم که قطعات پازل کجا می‌روند - و به ویژه، چرا آنها در آنجا هستند.

هنگامی که رنگین کد را بپذیرید، خواهید فهمید چرا زیادی افراد ادعا می‌کنند که هرگز نمی‌توانند خود یا دیگران را پس از یادگیری این سیستم به همان شکل قبل ببینند. ما صد در صد آن را تضمین می‌کنیم.

چند نمونه از چگونگی کمک رنگین کد به شما:

در محیط کار:

بفهمید چگونه دیگران شما را مشاهده می‌کنند و چگونه می‌توانید به نقاط قوت خود پاسخ دهید به جای اینکه در الگوهایی گیر کنید که موفقیت شما را محدود یا شهرت شما را خدشه دار کند. این دانش می‌تواند شما را برای فرصت‌های پیشرفت حال و آینده بهتر آماده کند.

در خانه:

رنگین کد به شما امکان می‌دهد تا خودتان را به وضوح و دقت بیشتری ببینید و توانایی ارتباط موثرتر با دیگران را افزایش دهید. این می‌تواند در خانه برای شما عجایبی ایجاد کند. شما نه تنها قادر خواهید بود زبان افراد خانوادگی خود را بهتر بگویید، بلکه یاد خواهید گرفت چگونه نقاط قوت خود را به عنوان والد یا همسر مالک شوید و با محدودیت‌های خود مقابله کنید.

در زمان فراغت:

دانستن اینکه رنگ هسته خود چیست و چگونه رنگ فرعی شما بر شخصیت شما تأثیر می‌گذارد به شما امکان می‌دهد که به وضوح ببینید چه چیزی برای زندگی خود نیاز دارید.

 

چه چیزی افراد را تحریک می‌کند؟

نگرش‌ها و رفتارها توسط نیازها و خواسته‌های ما تعیین می‌شوند و نیازها و خواسته‌ها توسط محرک مشخصی تعیین می‌شوند. در نیروی کار شخصیت‌های متمایزی وجود دارد و هرکدام محرک هسته محرک منحصر به فرد خود را دارند.

رنگین کد یک ارزیابی شخصیتی موثر و بیشتر از همه، آسان است. برخلاف سایر ارزیابی‌های شخصیت، رنگین کد نه تنها رفتارها را شناسایی می‌کند، بلکه همچنین محرک هسته محرک ذاتی را شناسایی می‌کند. به عبارت دیگر، نه فقط اینکه یک فرد چه کارهایی انجام می‌دهد، بلکه چرا این کارها را انجام می‌دهد.

آیا می‌دانید چرا؟ هدف، علت یا حافظه‌ای که شما را الهام می‌دهد را چرا انجام می‌دهید؟

آیا تا کنون فکر کرده‌اید چرا با برخی از افراد به راحتی ارتباط برقرار یا همکاری می‌کنید و با دیگران چالش دارید؟ اگر می‌خواهید رابطه خود با هر کسی در زندگی خود را بهبود بخشید، در دفتر کار از یک مزیت برخوردار شوید یا فقط خودتان را کمی بهتر بشناسید و نقاط قوت خود را کشف کنید، وقت آن رسیده که رنگین کد را امتحان کنید. ارزیابی شخصیت رنگین کد دقیقترین، جامع‌ترین و آسان‌ترین آزمون شخصیت موجود است.

هدف این پروفایل این است که به شما کمک کند رنگ شخصیتی خود را شناسایی کنید.

سقراط می‌گوید که کار اصلی در زندگی، به "خود را بشناس" رسیدن است. هدف رنگین کد این است که به شما کمک کند خودتان را بفهمید، با دیگران خوب ارتباط برقرار کنید و روابط مهم زندگی خود را درک کنید.

پروفایل شخصیت آنلاین رنگین کد به شما چیزهای زیر را آموزش می‌دهد:

چگونه محرک ذاتی خود را تعیین کنید:

  •         چگونه با هر چهار نوع شخصیت رنگی روابط موثری برقرار کنید و با هرکدام از آن‌ها به طور مؤثر برخورد کنید
  •         چگونه رنگ دیگران را از طریق نشانه‌های کلامی و غیرکلامی شان تعیین کنید و به زبان آن‌ها حرف بزنید یا به آن‌ها به زبانی که به آن مثبت واکنش نشان می‌دهند، ارتباط برقرار کنید
  •         چگونه روابط تجاری و شخصی قوی‌تر و معنی‌دارتر بسازید
  •         چگونه از پیشامدهای اختلاف دوری با مدیریت یا مدیریت نیروها جلوگیری کنید
  •         تقویت بندهای خانوادگی

بر خلاف سایر آزمون‌های شخصیت، رنگین کد نه تنها شناسایی می‌کند که شما چه کارهایی انجام می‌دهید، بلکه اینکه چرا این کارها را انجام می‌دهید، این امکان را به شما می‌دهد که در فهم عمیق‌تری از آنچه باعث شده شما و افراد اطرافتان عمل کنید، بیفتید. ارزیابی شخصیت رنگین کد به چندین دلیل منحصر به فرد است. اولاً، به عمق بیشتر از شخصیت می‌رود - محرک را شناسایی می‌کند - چرا شما انجام می‌دهید آنچه که انجام می‌دهید. ثانیاً، رنگین کد آسان برای استفاده و پیاده‌سازی است. به جای اینکه بخواهید یک رشته از حروف یا اعداد را مانند برخی آزمون‌ها حفظ کنید، رنگین کد از رنگ‌ها برای نمایش محرک‌های هسته ای استفاده می‌کند.

نتیجه گیری

محرک هسته اصلی شما نیازها و خواسته‌های شما را تعیین می‌کند، که تعیین کننده نحوه تعامل شما با دنیای اطرافتان است. این هسته از شخصیت ذاتی شماست. بیشتر آزمون‌های آنلاین و ارزیابی‌های معروف دیگر فقط رفتار شما را شناسایی می‌کنند و در همین حد آن را به اتمام می‌رسانند. رنگین کد ادراک دارد که رفتار نمی‌تواند نادیده گرفته شود، با این حال، فقط مشاهده رفتار نشان می‌دهد که چه اتفاقی می‌افتد، نه اینکه چرا این اتفاق می‌افتد.

رنگین کد به شما کمک می‌کند که بفهمید چرا آنچه را انجام می‌دهید را به جای اینکه فقط چه کاری را انجام دهید. با واقعاً خودتان را درک کنید - آنچه شما را تحریک می‌کند و دلیل اینکه چگونه فکر و عمل می‌کنید - روابطی که در هر قسمت از زندگی‌تان دارید، می‌توانند سالم‌تر و موثرتر شوند.

سوالات متداول

آزمون شخصیت‌شناسی هارتمن چیست و به چه هدفی انجام می‌شود؟

آزمون شخصیت‌شناسی هارتمن یک ابزار ارزیابی روان‌شناختی است که به منظور بهبود درک افراد و تعاملاتشان طراحی شده است. هدف اصلی آن، ارتقاء افراد به درک عمقی از ویژگی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خود و دیگران است.

اصول اساسی آزمون شخصیت‌شناسی هارتمن چه چیزهایی هستند؟

آزمون هارتمن بر اساس نظریه‌های کارل گوستاو یونگ استوار است و از اصول تعادل میان قطبیت‌های مختلف شخصیتی برخوردار است. این اصول شامل تعادل بین ارتباطات درونی و خارجی، توجه به خود و دیگران، انرژی درونی و بیرونی می‌شوند.

چگونه این آزمون اطلاعات درباره روابط فردی فراهم می‌کند؟

آزمون هارتمن از طریق سوالات و وظایف مختلف، افراد را به تفکر در مورد خود و روابطشان با دیگران تشویق می‌کند. این ابزار به افراد این امکان را می‌دهد تا عمق شخصیتی خود را بشناسند و درک بهتری از دینامیک‌های روانی در روابط حاصل کنند.


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left