نمونه فرم نظرسنجی

نظرسنجی بازاریابی

قالب های بازاریابی نظرسنجی یک راه عالی برای درک بازخورد مشتری در خطوط، ویژگی ها یا خدمات محصول جدید است. نظرسنجی های بازاریابی به شما کمک می کند درک زمان واقعی از نیازهای بازار ...

نظرسنجی منابع انسانی

الگوهای نظرسنجی منابع انسانی یک وسیله ارتباطی ضروری بین شما و کارکنان شما است. نگرانی در مورد اختلاف نظر، ظاهر شدن مشتقات یا توجه بیش از حد به آن، می تواند کارکنان را هدایت کند ...

نظرسنجی مشتریان

سامانه نظر سنجی از مشتریان ucheck  راهکاری جهت دنبال کردن و بررسی رضایت مندی مشتریان می باشد. این سامانه توانایی اندازه گیری میزان درک مشتری از خدمات ارائه شده به آنها ...

نظرسنجی ارزیابی تحصیلی

نظرسنجی های علمی هرگز خیلی آسان نبوده. ما شما را با قالب های نظرسنجی رایگان آشنا میکنیم که امکان سفارشی سازی آسان را فراهم می کند. تمام ویژگی های پیچیده در حال حاضر بخشی از مجوز ...

نظرسنجی رستورانی، گردشگری و درمانی

نظرسنجی کیفیت می تواند پاسخ کیفیت شما را دریافت کند، و به نوبه خود کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان خود را افزایش یابد. شما می توانید از این الگو برای جمع آوری اطلاعات از پایگاه ...

نظرسنجی روانشناسی

ucheck به شما اجازه میدهد که با مشتریان ارتباط برقرار کنید. ، بینش مشتریان در زمان واقعی را جمع آوری کرده و تجربه مشتری را تحت تاثیر قرار دهید. نظرسنجی ها را از طریق اینترنت یا ...

فرم نظرسنجی

بیش از ۲۰۰ نمونه فرم نظرسنجی برای استفاده به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده ایم، تا جهت جمع آوری و تحلیل داده ها از آنها استفاده کنید.

در لیست بالا می توانید نمونه پرسشنامه ها در زمینه بازاریابی، منابع انسانی، رضایت مشتریان، ارزیابی تحصیلی، نظر سنجی کسب و کار و صنعت و بررسی جامعه را مشاهده کنید و از آنها استفاده نمایید.

با ثبت نام رایگان در سامانه نظر سنجی uCheck، می توانید از نمونه هایی که در اختیارتان قرار داده شده برای ساخت فرم استفاده کنید. جهت مشاهده هزینه استفاده از سامانه نظر سنجی به صفحه تعرفه ساخت پرسشنامه آنلاین مراجعه کنید.

 به‌طورکلی، نظرسنجی ، یکی از بخش‌های مهم بازاریابی، تحقیقات بازار، امور مشتریان و حتی بخش‌های داخلی هر کسب‌وکار است. درحالی‌که در گذشته فرم نظرسنجی به‌صورت چاپی در اختیار مخاطبان کسب‌وکار قرار می‌گرفت، امروزه این امکان وجود دارد که این فرآیند نیز مانند بسیاری دیگر از فعالیت‌های کسب‌و‌کارها به‌صورت آنلاین انجام شود.

در این مطلب، ابتدا مروری خواهیم داشت بر ماهیت و نحوه عملکرد فرم نظرسنجی آنلاین و سپس مزایای استفاده از نمونه پرسشنامه از پیش تعیین‌شده را بررسی خواهیم کرد. در آخر نیز نحوه استفاده از نمونه سوالات نظرسنجی پلتفرم یوچک به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین پلتفرم‌های نظرسنجی آنلاین در کشور را شرح می‌دهیم.

نمونه فرم نظرسنجی

نمونه فرم نظرسنجی

مزایا و دلایل اهمیت نظر افراد درگیر با کسب‌وکار را همه ما می‌دانیم. در این راستا به دست آوردن قابل‌ اعتمادترین نتایج در زمان کمتر با هزینه مقرون‌به‌صرفه برای شرکت‌ها بسیار مهم است. نتایج به‌دست‌آمده همچنین باید قابلیت تفسیر به معانی کاربردی را داشته باشند. مانند دیگر بخش‌ها، اینترنت شکل نظرسنجی و روش‌های انجام آن را نیز به‌کلی تغییر داده است. در نظرسنجی آنلاین، فرم نظرسنجی از طریق بستر اینترنت (ایمیل، وب، اپلیکیشن‌ها و غیره) در اختیار کاربر قرار گرفته و او می‌تواند به اشکال مختلفی از سؤالات پاسخ دهد.

ساخت پرسشنامه آنلاین ، امکانی نسبتا نوظهور است. تا همین چند سال پیش، تنها تفاوت سیستم آنلاین و آفلاین، بستر انجام آن و نحوه ارسال سؤالات و دریافت پاسخ‌ها بود. اما فرم ساز آنلاین که به‌صورت تخصصی برای هر کسب‌وکار سفارشی‌سازی شده و پاسخ‌گویی و تجزیه‌وتحلیل پاسخ‌ها را ساده می‌کند، سبب بهینه‌تر و یکپارچه‌تر شدن کل فرآیند، معنی‌دار شدن نتایج به‌دست‌آمده برای استفاده در بخش‌های مختلف کسب‌وکار، صرفه‌جویی در وقت کاربر و کسب‌وکار و مزایای دیگر شده است.

نمونه پرسشنامه آنلاین

چرا باید از نمونه فرم نظرسنجی استفاده کرد. درواقع چرا بهتر است برای بخش‌های مختلف یک کسب‌وکار و با اهداف متفاوت، فرم‌های جداگانه با ساختار و سؤالات جداگانه در نظر گرفته شود. حال‌آنکه شاید بشود از یک نمونه فرم برای بسیاری از بخش‌ها که ظاهرا به هم شبیه هستند استفاده کرد. مثلا نمونه فرم نظرسنجی از مشتریان را شاید بشود برای بخش بازاریابی نیز استفاده کرد.

در نگاه اول استفاده از یک فرم نظرسنجی برای بخش‌های نسبتا مشابه، شاید منطقی و حتی مقرون‌به‌صرفه به نظر ‌برسد؛ اما درواقع این‌گونه نیست. شاید برای یک کسب‌وکار کوچک، بسیاری از فعالیت‌ها مانند بازاریابی و تبلیغات، همپوشانی‌های زیادی داشته باشند؛ اما هرچه اندازه کسب‌وکار بزرگ‌تر شود، فعالیت‌های آن از هم بیشتر متمایز شده و حتی زیربخش‌های جدید با اهداف مشخص‌تری به وجود می‌آیند. در ادامه، به‌طور مشخص به مزایای استفاده از نمونه سوالات نظرسنجی اشاره می‌کنیم.

فرم نظرسنجی

مزایای استفاده از نمونه فرم نظرسنجی

•    کمک به نظم و ترتیب درون‌سازمانی

درواقع، هر بخش از کسب‌وکار از منابع انسانی گرفته تا بازاریابی و صدای مشتریان، نظرسنجی‌های مربوط به خودش را دریافت می‌کند

•    کمک به دریافت نتایج دقیق

هرچه فرم‌های نظرسنجی تفکیک‌شده‌تر باشند، نتایج دقیق‌تر و با اهداف مشخص‌تری از آن‌ها حاصل می‌شود.

•    صرفه‌جویی در وقت

نظرسنجی در هر یک از بخش‌های کسب‌وکار با اهداف جداگانه و برای زیربخش‌های متفاوتی می‌تواند انجام شود. بررسی پاسخ‌نامه‌های ارسال‌شده برای هر زیربخش شاید برای زیربخش‌های دیگر، ضرورتی نداشته باشد.

•    امکان آنالیز و بررسی دقیق‌تر

هرچه نتایج به‌دست‌آمده از نظرسنجی را بتوان به شکلی ملموس و ترجیحا کمی تفسیر کرد، نظرسنجی کیفیت و تأثیر بیشتر خواهد داشت. استفاده از نمونه فرم نظرسنجی با تفکیک اهداف و بخش‌های مختلف، چنین امکانی را بیشتر فراهم می‌کند.

•    امکان سفارشی‌سازی

این امکان بستگی زیادی به پلتفرمی دارد که از آن برای ساخت فرم نظرسنجی خود استفاده می‌کنید. ایده‌آل‌ترین حالت این است که نظرسنجی کاملا با توجه به شخصیت و ساختار کسب‌وکار شما سفارشی‌سازی شده باشد. پلتفرم یوچک، چنین امکانی را به‌خوبی فراهم کرده است.

در سال‌های اخیر تکنولوژی هوش مصنوعی نیز به فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی کسب‌وکارها ورود کرده است. این تکنولوژی به حصول نتایج معنی‌دار، دقیق و درست از آمارهای به‌دست‌آمده از این فعالیت‌ها را در کمترین زمان ممکن بیش‌ازپیش فراهم کرده است. پلتفرم یوچک نیز با استفاده از این تکنولوژی در فرآيند تجزیه‌وتحلیل نتایج به‌دست‌آمده از نمونه فرم‌های نظرسنجی خود، کمک قابل‌توجهی به کسب‌وکارها کرده است.

چگونه از نمونه فرم نظرسنجی یوچک استفاده کنیم؟

پلتفرم یوچک انواع فرم ساز آنلاین خود را در شش دسته کلی زیر، ارائه می‌کند:

•    نظرسنجی بازاریابی

•    نظرسنجی از مشتریان

•    نظرسنجی منابع انسانی

•    نظرسنجی ارزیابی تحصیلی

•    نظرسنجی رستورانی، گردشگری و درمانی

•    نظرسنجی روانشناسی

هریک از این فرم‌ها و سوالات نظرسنجی نیز خود به نمونه‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شوند. به‌عنوان‌مثال در فرم نظرسنجی از مشتریان با نمونه فرم‌هایی مانند نمونه فرم پرسشنامه ارزیابی محصول، فروش خودرو، آمار گارانتی، رضایت از محصول و پتانسیل بازار مواجه هستیم.

نمونه سوالات نظرسنجی

ساخت متن نظرسنجی در یوچک

برای استفاده از هر یک از نمونه فرم‌های یوچک، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

•    وارد سایت یوچک شده و حساب کاربری ایجاد کنید

•    فضای کاری جدید ایجاد کنید. اضافه کردن نمونه فرم‌ها و تعیین عنوان نظرسنجی مانند فرم نظرسنجی مشتریان نیز در این مرحله انجام می‌شوند

•    می‌توانید از نمونه سؤالات نظرسنجی از پیش آماده‌شده استفاده کنید یا سؤالات خود را به‌صورت سفارشی طراحی کنید.

•    در این مرحله می‌توانید ظاهر فرم خود را با استفاده از گزینه‌هایی مانند چند یا یک سؤال در صفحه تنظیم کنید. با کلیک بر روی صفحه جدید، سؤالات بعدی را در صفحات جداگانه تنظیم کنید.

•    دیگر جزئیات نظیر اجباری یا اختیاری بودن، حداکثر و حداقل تعداد کاراکتر پاسخ و ایجاد روابط منطقی بین سؤالات را نیز کامل کنید

•    در ادامه کانال‌های انتشار، روش‌های گزارش‌گیری، رنگ‌بندی و غیره را نیز مشخص کنید

پس از انجام تنظیمات، می‌توانید پیش‌نمایش فرم خام نظرسنجی را ببینید. پس از ارسال لینک فرم نظرسنجی در کانال‌های انتشار، می‌توانید از بخش گزارشات، نتایج آن را به‌صورت فایل اکسل و انواع نمودار مشاهده کنید. همچنین می‌توانید پاسخ‌ها در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و ایمیل خود نیز دریافت نمایید. امکان جستجو در میان پاسخ‌های ارسال‌شده نیز وجود دارد.
 
سخن آخر

تحقیقات بازار و نظرسنجی، یکی از اصلی‌ترین روش‌های کسب‌وکارها برای جمع‌آوری اطلاعات از بازار هدف خود و یا افراد درون سازمان است. درحالی‌که در گذشته این فرآیند به‌صورت چاپی و حضوری انجام می‌شد، امروزه بر بستر اینترنت و با بهره‌گیری از فرم سازهای آنلاین با سرعت، دقت و کیفیت بیشتر و هزینه کمتر انجام می‌شود. یک فرم نظرسنجی آنلاین که با هدف مشخصی طراحی شده و برای هر کسب‌وکار و بخش‌های مختلف آن سفارشی‌سازی شده است، در این زمینه می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

پلتفرم یوچک با تفکیک حداکثری اهداف نظرسنجی، انواع فرم نظرسنجی آنلاین خود را با امکاناتی مانند گزارش‌گیری تحلیل و آماری، سفارشی‌سازی شکل و نوع سؤالات، ارسال در کانال‌های انتشار مختلف و دریافت پاسخ‌ها به روش‌های متنوع، طراحی کرده است.