7 مزیت استفاده از میکرو پرسشنامه آنلاین برای جمع آوری سریع داده ها

آیا تا به حال پرسشنامه آنلاین را از طریق ایمیل دریافت کرده‌اید و فکر کرده‌اید: "چند دقیقه وقت دارم، این کار را انجام می‌دهم"، و سپس آن را باز کرده‌اید تا متوجه شوید که 75 سوال دارد، که بسیاری از آن‌ها سوالات باز پاسخی هستند؟ احتمالاً گفته‌اید: "فراموش کنید" و ایمیل را بسته یا حذف کرده‌اید. با این حقیقت که بیشتر ما به خوبی مشغولیم و بدون انگیزه‌های مالی، معمولاً زمان لازم برای تکمیل پرسشنامه آنلاین بسیار طولانی را نخواهیم گرفت، پژوهشگران شروع به درک این موضوع کرده‌اند و امروزه بسیاری از آن‌ها از میکرو پرسشنامه آنلاین برای جمع‌آوری پاسخ‌ها استفاده می‌کنند.

میکرو پرسشنامه آنلاین چیست؟

بر خلاف آن پرسشنامه آنلاین 75 سوالی که شما احتمالاً قبلاً به آن مراجعه کرده بودید، احتمالاً وقت گذاشته بودید اما پرسشنامه آنلاین اگر فقط 10 یا 12 سوال بود، راحت تر تکمیل می‌کردید. بیشتر ما بدون هر گونه انگیزه‌ای در یک فعالیتی که پنج دقیقه یا کمتر زمان برده، شرکت می‌کنیم (بعضی حتی از استراحت از فعالیت‌های روزانه لذت می‌برند).

میکرو پرسشنامه آنلاین یک استراحت سریع ارائه می‌دهد. این یک پرسشنامه آنلاین کوتاه است که معمولاً حدود سه دقیقه زمان برای تکمیل آن صرف می‌شود. طراحی شده برای احترام به زمان گیرنده، میکرو پرسشنامه آنلاین تعداد محدودی سوال می‌پرسد و معمولاً از سوالات چندگانه گزینه‌ای یا مقیاس لیکرت برای سوالات خود استفاده می‌کند. با وجود کوتاهی‌اش، نتایج حاصل از یک میکرو پرسشنامه آنلاین موثر شناخته شده‌اند که می‌توانند استراتژی‌ها را تغییر دهند، نقاط داده مهمی را به گزارش اضافه کنند و یک نگاه سریع به بازار ارائه دهند.

7 مزیت برتر انجام میکرو پرسشنامه آنلاین

1. بازخورد سریع

پرسشنامه آنلاین طولانی بدون شک پاسخ‌هایی را خواهند داشت، حتی بدون انگیزه. با این حال، برخی از پاسخ‌دهندگان ممکن است به دلیل اینکه می‌دانند زمان زیادی برای تکمیل آن نیاز دارند، پاسخ دهی را به تعویق بیاندازند. همچنین ممکن است قصد داشته باشند پرسشنامه آنلاین را بعداً تکمیل کنند و سپس فراموش کنند، که باعث می‌شود پژوهشگران مجبور شوند ایمیل‌های یادآوری ارسال کنند.

2. نرخ پاسخ بهتر در پرسشنامه آنلاین

هر چه پرسشنامه آنلاین زمان‌برتر باشد، احتمال تکمیل آن توسط پاسخ‌دهنده کمتر است. همانطور که در ابتدای این مقاله بررسی کردیم، اگر یک شرکت‌کننده ببیند که زمان تکمیل پرسشنامه آنلاین برایش زیاد خواهد بود، ممکن است کلاً آن را نادیده بگیرد.

3. بدون نیاز به انگیزه‌  

پیشنهاد انگیزه‌های مالی یک راه خوب برای گرفتن پاسخ به یک پرسشنامه آنلاین است. با این حال، اگر شما تعداد زیادی پرسشنامه آنلاین ارسال می‌کنید، این می‌تواند گران بشود. علاوه بر این، هنگامی که پول در میانه است، نمی‌توانید اطمینان حاصل کنید که پاسخ‌دهنده به راستی پاسخ می‌دهد یا فقط به سوالات عجله می‌کند تا پاداش را جلب کند. میکرو پرسشنامه آنلاین تنها چند دقیقه از زمان شرکت‌کننده را می‌خواهد، بنابراین احتمالاً بدون انتظار پاداش پاسخ خواهد داد.

4. پاسخ‌های دقیق‌تر

به طور معمول، هر چه تعداد سوال‌های پرسشنامه آنلاین بیشتر باشد، شرکت‌کننده کمتر زمانی را صرف در نظر گرفتن سوال خواهد کرد تا سریعتر از پرسشنامه آنلاین گذر کند. پاسخ‌های سریعتر به معنای کمتر توجه به جزئیات است، که امکان افترا به دقت پرسشنامه آنلاین را به خطر می‌اندازد. میکرو پرسشنامه آنلاین فقط سوالات ضروری را می‌پرسد تا اطمینان حاصل شود که شرکت‌کنندگان آنها را با دقت در نظر بگیرند و به سرعت به سوال بعدی نروند.

 

5. پرسشنامه آنلاین مناسب تلفن های همراه

امروزه بیشتر مردم به ایمیل‌های خود روی دستگاه‌های همراه خود توجه می‌کنند. پرسشنامه آنلاین طولانی (و آن‌هایی با سوالات باز) ممکن است بر روی تلفن کوچک سخت باشند، بنابراین غالباً نادیده گرفته می‌شوند. با یک طراحی واکنش‌پذیر، یک میکرو پرسشنامه آنلاین به راحتی روی یک دستگاه همراه تکمیل می‌شود، حتی زمانی که یک شرکت‌کننده در حال حرکت است، مثلاً در سفر صبحانه، استراحت ناهار یا در حال انتظار در پیشخدمتی است.

۶. کاهش نرخ انصراف

شرکت‌کننده در یک پرسشنامه آنلاین طولانی ممکن است شروع به مشارکت کند، اما خسته شود یا دچار حواس‌پرتی شود که منجر به افزایش نرخ انصراف شود و این می‌تواند نتایج شما را متأثر کند. با میکرو پرسشنامه آنلاین، نرخ انصراف پایین‌تر است زیرا تنها نیاز به تعهد زمان کوتاهی دارد.

۷. تجزیه و تحلیل آسان‌تر

زمانی که از شما سوالات زیادی پرسیده می‌شود، شما مجبور به تحلیل نتایج بسیاری می‌شوید. اگر به دنبال تصمیم‌گیری‌های سریع هستید و نمی‌خواهید زمان و پول زیادی را برای تحلیل صرف کنید، میکرو پرسشنامه آنلاین فرآیند را با کاهش تعداد سوالات و معمولاً حذف سوالات کیفی که زمان برای بررسی آنها نیاز دارد، ساده‌تر می‌کند.

نتیجه‌گیری

آیا نرخ پاسخ به پرسشنامه آنلاین شما پایین است؟ شاید میکرو پرسشنامه آنلاین راه حل مناسب باشد! هرچند که میکرو پرسشنامه آنلاین یک راه عالی برای به دست آوردن نتایج است، اما مهم است که بفهمید که ممکن است نقاط ضعفی وجود داشته باشد. به تعریف، میکرو پرسشنامه آنلاین یک پرسشنامه آنلاین کوتاه است که تعداد و نوع سوالاتی که می‌توانید بپرسید را محدود می‌کند، بنابراین ممکن است همیشه بازخورد عملی نگیرید (به عنوان مثال، ممکن است بیابید که مشتریان از محصول شما راضی نیستند، اما بدون پرسش‌ها یا سوالات باز ادامه داده نشود به دلیل نداشتن درک واضح از دلیل عدم رضایت).

با این حال، زمانی که به دنبال داده‌های سریع و دقیق هستید، میکرو پرسشنامه آنلاین برای بسیاری از پژوهشگران یک پیروزی است. یوچک می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند، بخواهید یک مطالعه عمیق انجام دهید یا یک پرسشنامه آنلاین سریع.

 

سوالات متداول

1. میکرو پرسشنامه آنلاین چیست؟

میکرو پرسشنامه آنلاین، پرسشنامه آنلاین های کوتاهی هستند که طراحی شده‌اند تا زیر پنج دقیقه زمان برای تکمیل را در بیاورند.

2. تعداد سوالات معمولاً در یک میکرو پرسشنامه آنلاین چقدر است؟

بیشتر میکرو پرسشنامه آنلاین ها شامل کمتر از ۱۵ سوال هستند.

3. نوع سوالاتی که باید در یک میکرو پرسشنامه آنلاین بپرسید چیست؟

برای کوتاه نگه داشتن زمان پاسخ بهترین گزینه‌ها سوالات چند گزینه‌ای یا سوالات مقیاس لیکرت هستند.

4. چه مزایایی در یک میکرو پرسشنامه آنلاین وجود دارد؟

میکرو پرسشنامه آنلاین ها بازخورد سریع، نرخ پاسخ بهتر، پاسخ‌های دقیق‌تر، کاهش نرخ انصراف، تجزیه و تحلیل آسان‌تر و نیاز به انگیزه‌ها را ارائه می‌دهند.


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left