انواع و مزایای پرسشنامه آنلاین در هنگام شروع مدارس

پرسشنامه آنلاین آموزشی روشی عالی‌ برای دریافت بازخورد از معلمان، دانش‌آموزان و والدین هستند. علاوه بر درک بهتر نیازها و چالش‌های آنها، پرسشنامه آنلاین آموزشی به این گروه‌ها اطلاع می‌دهند که شما ارزش قدردانی از نظرات آن‌ها را دارید و تمایل دارید تغییراتی بر اساس ورودی‌های آن‌ها ایجاد کنید. در این مطلب، به مزایای پرسشنامه آنلاین آموزشی و اهمیت پرسشنامه آنلاین بازگشت به مدرسه نیز خواهیم پرداخت.

مزایای پرسشنامه آنلاین برای معلمان  

معلمان هر روز در خط مقدم هستند، بنابراین پرسشنامه آنلاین از آن‌ها برای به دست آوردن نظرات مفید درباره مدرسه و برنامه‌های آن بسیار مهم است. دو پرسشنامه محبوب معلمان، پرسشنامه رضایت معلمان و پرسشنامه مشارکت معلمان هستند.

پرسشنامه رضایت معلمان به دنبال تعیین سطوح کلی خوشحالی معلمان و عوامل مؤثر بر آن است، در حالی که پرسشنامه مشارکت معلمان به دنبال درک از عواملی است که بیشترین تأثیر را بر بهره‌وری معلمان دارند. این نظرسنجی‌ها معمولاً به کشف‌های مهمی منجر می‌شوند مانند:

- سطوح کلی خوشحالی

- بهترین روش‌های معلمان

- چالش‌های دانش‌آموزان

- چالش‌های اداری

- برنامه‌ها و سیاست‌های آموزشی مدرسه

- حمایت یا منابعی که برای انجام بهتر وظیفه‌ی خود نیاز دارند

- و بسیار موارد دیگر...

پرسشنامه آنلاین معلمان نه تنها چشم‌اندازهای تازه‌ای را به ارمغان می‌آورند، بلکه ممکن است منجر به تصمیماتی شود که بر نرخ ترک معلمان، رضایت آن‌ها و بهره‌وری آن‌ها تأثیر می‌گذارد. همچنین، نظرسنجی‌ها به معلمان اطلاع می‌دهند که آن‌ها صدا دارند و نظراتشان اهمیت دارد.

مزایای پرسشنامه آنلاین برای دانش‌آموزان

نتایج یک پرسشنامه آنلاین دانش‌آموز می‌تواند به رهبران مدرسه کمک کند مشکلات پتانسیلی که ممکن است مدیران از آنها خبر نداشته باشند، شناسایی کنند. آن‌ها می‌توانند سپس کار کنند تا این مشکلات را قبل از اینکه به مشکلات جدی تبدیل شوند، اصلاح کنند. از طریق نظرسنجی‌ها، بسیاری از مدارس آگاه شده‌اند که با چالش‌های دانش‌آموزان مواجه هستند و برنامه‌هایی برای حمایت از دانش‌آموزان ایجاد کرده‌اند.

علاوه بر این، پرسشنامه آنلاین دانش‌آموزان می‌توانند مشخص کنند که پول باید کجا صرف شود. بر اساس آنچه دانش‌آموزان به عنوان مهم می‌دانند، مقامات اداری مدرسه می‌توانند تصمیم بگیرند که منابع و اعتبارات حیاتی را کجا توزیع کنند. در بسیاری از ناحیه‌های مدرسه، اعتبارات کمتر شده‌اند که به ترکیب ازای کارگزاران مدرسه، تراکم بالاتر کلاس، کاهش برنامه‌های هنری و ورزشی و کتب و امکانات تدریس منجر شده است. هرچند دانش‌آموزان همیشه پاسخ صحیح به ایجاد حمایت بودجه‌ای ندارند، اما پاسخ‌های پرسشنامه آنلاین آن‌ها می‌تواند برای درخواست حمایت از طریق گرنت‌ها استفاده شود.

سرانجام، یک پرسشنامه آنلاین دانش‌آموز می‌تواند روابط عمومی را بهبود بخشد. عموم اطلاعات زیادی از مناطق مدرسه از طریق رسانه‌ها می‌شنوند که همیشه تصویر دقیق یا عادلانه‌ای از آنها نمی‌نگارد. وقتی یک مدرسه انتقادات منفی دریافت می‌کند، احتمال کاهش اعتبار و افزایش خشونت رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی افزایش می‌یابد. پرسشنامه آنلاین از دانش‌آموزان در مورد حوزه‌های نگرانی - امنیت مدرسه یا مراقبت کارکنان - می‌تواند در زمان تضاد با هر گونه تبلیغات منفی به خوبی مؤثر باشد.

مزایای پرسشنامه آنلاین برای والدین

اکنون تنها 20٪ از والدین به طور کامل با مدرسه فرزندان خود درگیر هستند. البته، درگیری والدین مهم است تا نتایج دستیابی دانش‌آموزان بهبود یابد، سواء کمک به کودکان با تکالیف خود، داوطلبی در کلاس یا شرکت در جلسات مدرسه. با این حال، درگیری کامل نیازمند توسعه رابطه عاطفی والدین با مدرسه فرزندانشان است که یک پرسشنامه آنلاین والدین می‌تواند به ایجاد آن کمک کند.

استفاده از پرسشنامه آنلاین برای پرسیدن نظرات والدین در مورد امور مدرسه و جلب ایده‌های آن‌ها برای تغییرات و بهبودها، آن‌ها را ترغیب به جدی گرفتن مدرسه فرزندانشان می‌کند. اما پرسشنامه آنلاین والدین وقتی نتایج به آن‌ها ارائه می‌شود، بیش از 70٪ از والدین معتقدند که "تغییرات معنی‌داری در مدرسه فرزندانشان به همراه خواهد آورد." این مهم است چرا که والدینی که باور دارند تغییر معنی‌دار در مدرسه فرزندانشان امکان‌پذیر است، 2.6 برابر احتمال دارند که به عنوان والدینی کاملاً درگیر با مدرسه فرزندان خود باشند.

با انجام یک پرسشنامه آنلاین و به اشتراک گذاشتن نتایج، مدارس می‌توانند احتمال مشارکت والدین دانش‌آموزان خود را به شدت افزایش دهند، که می‌تواند به نوبه خود به بهبود دستاوردهای دانش‌آموزی منجر شود.

چرا باید از پرسشنامه آنلاین هنگام شروع مدارس استفاده کنیم؟

بازگشت به مدرسه پس از سه ماه تعطیلی نه تنها برای دانش‌آموزان، بلکه برای والدین و معلمان نیز می‌تواند موقعیت نگران‌کننده‌ای باشد. ایجاد پرسشنامه آنلاین بازگشت به مدرسه چندین مزیت دارد؛ ارائه دانش مفید، بهبود ارتباطات و ارتقاء تجربه آموزشی کلان. در زیر توضیح داده شده است که هر گروه چگونه از این نظرسنجی‌ها بهره‌مند می‌شود.

معلمان و استفاده از پرسشنامه آنلاین هنگام شروع مدارس

شناخت نیازهای دانش‌آموزان: 

پرسشنامه آنلاین بازگشت به مدرسه به معلمان کمک می‌کنند تا نیازهای متنوع یادگیری، ترجیحات و قوت‌های دانش‌آموزان خود را درک کنند. با این اطلاعات، معلمان می‌توانند روش‌های آموزشی و استراتژی‌های کلاس خود را بهتر به نیازها و پشتیبانی از هر دانش‌آموز تنظیم کنند.

شخصی‌سازی: 

هر دانش‌آموز سبک یادگیری متفاوتی دارد. با جمع‌آوری اطلاعات از دانش‌آموزان، معلمان می‌توانند بهترین تطابق را با سبک‌ها، سرعت‌ها و علاقه‌های یادگیری مختلف دانش‌آموزان داشته باشند. به عنوان مثال، آن‌ها ممکن است بفهمند که کدام دانش‌آموزان یادگیرندگان بصری هستند و کدامیک گوش دهندگان هستند و درس‌ها را به هر دو گروه تنظیم کنند.

برنامه‌ریزی: 

چه اطلاعاتی از تابستان توسط دانش‌آموزان نگه‌داشته شده است؟ در سطح مهارت فعلی آن‌ها چه جاهایی هستند؟ دانستن این اطلاعات به معلمان کمک می‌کند تا برنامه درسی خود را به‌طور مؤثر‌تر برنامه‌ریزی کنند. معلمان می‌توانند حوزه‌هایی را که نیاز به مرور اضافی دارند یا حوزه‌هایی که دانش‌آموزان می‌توانند بیشتر چالش برانگیز باشند، شناسایی کنند.

دانش‌آموزان و استفاده از پرسشنامه آنلاین هنگام شروع مدارس

شنیده‌شدن: 

پرسشنامه آنلاین به دانش‌آموزان اطلاع می‌دهند که در زمینه آموزشی‌شان دارای صدا هستند. نظرسنجی‌های بازگشت به مدرسه به آن‌ها این امکان را می‌دهند که ترجیحات، نگرانی‌ها و نیازهای خود را بیان کنند که تماماً ممکن است در طول تابستان تغییر کرده باشند.

مشارکت بیشتر:

وقتی دانش‌آموزان می‌دانند که نظرات و بازخوردهایشان ارزش گذاری می‌شود، احتمال مشارکت بیشتر در کلاس آنها افزایش می‌یابد. این می‌تواند برانگیزه آن‌ها برای یادگیری و عملکرد تحصیلی کلانی را افزایش دهد.

رابطه شخصی:

پرسشنامه آنلاین می‌توانند به دانش‌آموزان کمک کنند تا احساس بیشتری از اتصال به معلمان خود داشته باشند با ایجاد ارتباط باز. دانش‌آموزان احتمالاً بیشتر به معلمان خود با سوالات یا نگرانی‌ها نزدیک شوند زمانی که می‌دانند که نظراتشان مهم است.

والدین و استفاده از پرسشنامه آنلاین هنگام شروع مدارس

درک از محیط کلاس:

بیشتر والدین مدرن می‌خواهند بدانند چه اتفاقی در کلاس می‌افتد و در اموری مانند محیط کلاس، روش‌های تدریس و برنامه‌های درسی دخالت داشته باشند. پرسشنامه آنلاین بازگشت به مدرسه به آن‌ها این امکان را می‌دهند که نظرات خود را بیان کنند به گونه‌ای که این امر معلمان را استرسی نکند یا آن‌ها را بی‌اراده نسازد.

همکاری با معلمان:

پرسشنامه آنلاین بازگشت به مدرسه به والدین اطلاع می‌دهند که معلمان به نظرات آن‌ها باز هستند و گفت‌وگو را خوش‌آمد می‌گویند. والدین می‌توانند انتظارات، نگرانی‌ها و پیشنهادات خود را به اشتراک بگذارند و سپس معلمان می‌توانند بر اساس این موارد، به‌روزرسانی‌هایی در طول سال تحصیلی ارائه دهند.

حمایت از یادگیری در خانه:

با درک سبک یادگیری و ترجیحات فرزندان خود، والدین می‌توانند در خانه حمایت مؤثرتری ارائه دهند. آن‌ها می‌توانند تلاش‌های خود را با آنچه در کلاس اتفاق می‌افتد هماهنگ کرده و مهارت‌ها و مفاهیم آموزش داده‌شده را تقویت کنند.

استفاده از پرسشنامه آنلاین آموزشی با تصاویر

با میانگین نرخ پاسخ به نظرسنجی‌های آنلاین بین 10٪ تا 30٪، پژوهشگران دارند کارشان را انجام می‌دهند. با این حال، علم نشان می‌دهد که ما به شدت موجودات بصری هستیم، پس چرا پرسشنامه آنلاین با تصاویر ایجاد نکنیم؟ شما بیشترین تعداد پاسخ‌ها را جمع‌آوری خواهید کرد و دقت داده‌های خود را افزایش خواهید داد، بنابراین این واقعیت واقعی است. بیایید به مزایای پرسشنامه آنلاین تصویری نگاهی بیندازیم:

  •         افزایش حافظه شرکت‌کننده
  •         استناد به واکنش هیجانی
  •         ارتباط اثربخش‌تر با ایده‌ها
  •         جذابیت و سرگرمی بیشتر
  •         پاسخ‌های دقیق‌تر
  •         شکستن حواشی زبانی
  •         افزایش نرخ پاسخ‌دهی

 

نظرسنجی آنلاین دانش‌آموزان با تصاویر: این نظرسنجی از تصاویر برای پرسیدن از دانش‌آموزان درباره برنامه‌های مدرسه و بزرگترین نگرانی‌هایشان استفاده می‌کند. همچنین فضای خالی برای دانش‌آموزان فراهم شده است تا بازخورد بیشتری ارائه دهند.

نظرسنجی آنلاین معلمان با تصاویر: در این نظرسنجی با تصاویر، از معلمان خواسته شده است که بگویند چه کاری می‌تواند به بهبود اجرای وظیفه‌شان کمک کند.

نظرسنجی آنلاین والدین با تصاویر: سرانجام، این نظرسنجی آنلاین والدین از تصویربرداری در صفحه خوش‌آمدگویی استفاده می‌کند تا هدف از پرسشنامه آنلاین را برای بهبود نرخ پاسخ‌دهی توضیح دهد.

سرانجام، این نظرسنجی والدین از تصویربرداری در صفحه خوش‌آمدگویی استفاده می‌کند تا هدف از نظرسنجی را برای بهبود نرخ پاسخ‌دهی توضیح دهد.

نتیجه‌گیری

پرسشنامه آنلاین برای رهبران مدرسه که می‌خواهند نیازها و نگرانی‌های دانش‌آموزان، معلمان و والدین را بهتر درک کنند، اهمیت دارند. با این حال، نرخ پاسخ‌دهی به نظرسنجی‌ها ممکن است پایین باشد که منجر به داده‌های نادرست می‌شود. برای دستیابی به نتایج بهتر، از نظرسنجی آنلاین تصویری یا نظرسنجی بصری استفاده کنید. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ما 90٪ انسان‌ها به شدت بصری هستیم، بنابراین استفاده از تصویر می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

سوالات متداول

پرسشنامه آنلاین آموزشی مخصوص چه افرادی می باشد؟

پرسشنامه آنلاین آموزشی برای دانش‌آموزان، معلمان و والدین ایده‌آل هستند.

مزایای پرسشنامه آنلاین آموزشی چیست؟

پرسشنامه آنلاین معلمان می‌توانند درباره سطوح رضایت، چالش‌ها، برنامه‌ها و سیاست‌های آموزشی مدرسه و منابع و حمایتی که ممکن است نیاز داشته باشند، سوال کنند. نظرسنجی‌های دانش‌آموزان می‌توانند درباره خوشحالی، چالش‌ها، نیازها و اهداف سوال کنند.

چرا باید از پرسشنامه آنلاین آموزشی با تصاویر استفاده کنیم؟

پرسشنامه آنلاین تصویری به حافظه و واکنش هیجانی کمک می‌کنند. همچنین به ارتباط ایده‌ها به شکل موثرتر کمک می‌کنند و از موانع زبانی عبور می‌کنند. پرسشنامه آنلاین با تصاویر جذاب‌تر هستند که نرخ پاسخ‌دهی را افزایش می‌دهد.

چرا پرسشنامه آنلاین بازگشت به مدرسه اهمیت دارند؟

بازگشت به مدرسه ممکن است برای دانش‌آموزان، معلمان و والدین استرس‌آور باشد. در این پرسشنامه آنلاین، همه می‌توانند در مورد انتظارات، چالش‌های ممکن، برنامه آموزشی و موارد دیگر به یکدیگر اطلاعات بدهند.


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left