بهترین زمان برای ارسال ایمیل پرسشنامه آنلاین

شما هنگام انجام تحقیقات خود به چیزهای زیادی فکر کرده‌اید. ابتدا، به سوالاتی که می‌خواستید بپرسید، فکر کردید. سپس، به تعداد سوالات و نحوه پرسش آن‌ها فکر کردید. بعد، دقیقاً تصمیم گرفتید که پرسشنامه آنلاین را به چه کسانی ایمیل کنید. حالا، می‌خواهید تشخیص دهید که روز بهترین ارسال پرسشنامه آنلاین چیست. در آخر، آخرین چیزی که نمی‌خواهید این است که پرسشنامه آنلاین شما نادیده شود.

متاسفانه، گاهی این اتفاق می‌افتد. نرخ پاسخ‌گویی برای انواع مختلف پرسشنامه آنلاین ها متفاوت است. در بدترین حالت، پرسشنامه آنلاین رضایت مشتری و تحقیقات بازار با نرخ پاسخ حدود 20٪ هستند. در بهترین حالت، پرسشنامه آنلاین کارمندان با نرخ پاسخ بین 25 تا 60٪ بهره‌مند هستند. برای افزایش این اعداد، باید اطمینان حاصل کنید که پرسشنامه آنلاین در زمان مناسب به مخاطبان شما برسد. پس، بهترین روز برای ارسال پرسشنامه آنلاین و بهترین زمان سال برای ارسال پرسشنامه آنلاین چیست؟

چرا زمان بندی ارسال پرسشنامه آنلاین مهم است؟

ارسال یک پرسشنامه آنلاین در زمانی که کسی نمی‌خواهد آن را دریافت کند، منجر به پاسخ منفی می‌شود. بیشتر افراد آن را نادیده می‌گیرند یا به سرعت از آن گذر می‌کنند تا زودتر از کار بروند. به هر حال، نتایج نامناسبی به دست می‌آید. برای اطمینان از اینکه پرسشنامه آنلاین خود را در زمان مناسب ارسال کرده‌اید، باید از خود بپرسید: "هدف اصلی پرسشنامه آنلاین من چیست؟" این کمک می‌کند تا زمان ارسال پرسشنامه آنلاین مشخص شود.

به عنوان مثال، نمی‌خواهید یک پرسشنامه آنلاین را به یک کارمند در شب وقت ارسال کنید؛ در حالی که احتمالاً آن را در تلفن هم خواهند دید، همان اندازه احتمال دارد که آن را نادیده بگیرند (و از آن اذیت شوند) چون در خارج از ساعات کاری به آن‌ها می‌رسد. این نوع پرسشنامه آنلاین را برای ساعات کاری منظم نگه دارید.

در مورد پرسشنامه آنلاین مصرف‌کننده نیز، نمی‌خواهید به کسی فوراً پس از یک خرید، یک پرسشنامه آنلاین ارسال کنید؛ از کسی که "نظر شما از تلفن جدیدتان چگونه است؟" را پرسش کنید، قبل از اینکه به اندازه کافی فرصت داشته باشد برای استفاده از آن، احتمالاً نتایج عادلانه‌ای نخواهید گرفت. اگر چند هفته صبر کنید، مشتریان قادر خواهند بود به مثبت یا منفی پاسخ دهند و نتایج قابل اجرا به شما ارائه دهند.

هنگامی که تصمیم به ارسال یک پرسشنامه آنلاین می‌گیرید، روزها و زمان‌هایی وجود دارند که به عنوان مناسب‌ترین مشاهده می‌شوند.

چه روزی بهترین زمان برای ارسال یک پرسشنامه آنلاین ایمیل است؟

برای تعیین روز و زمان ارسال یک پرسشنامه آنلاین، تحقیقات زیادی انجام شده است. البته این یک علم دقیق نیست؛ بدون شک باید به "تعصب حالت روحی" ممکن‌های یک پاسخ‌دهنده توجه کرد. به عنوان مثال، در روزهای جمعه، مردم عموماً در حالت بهتری هستند چون به آینده آخر هفته نگاه می‌کنند؛ در شب‌های یکشنبه، ممکن است احساس ناراحتی کنند.

برای پیشگیری از "تعصب حالت روحی"، ممکن است بخواهید پرسشنامه آنلاین را برای چند روز اجرا کنید و در طول این بازه زمانی به گیرندگان ایمیل در مورد آن اعلامیه کنید (فقط زیاده‌روی نکنید). این به شما امکان می‌دهد ببینید چگونه مردم در طول هفته در حالات مختلف به آن پاسخ می‌دهند. اجازه دادن به گیرندگان پرسشنامه آنلاین که هر روزی که بخواهند پاسخ دهند نیز یک راه خوب برای آرامش آن‌ها است؛ آن‌ها احساس فشار جواب‌دهی فوری نخواهند کرد. اگرچه این مشکل زمان‌بندی نامناسب را حل نمی‌کند، اما به شدت میزان تعصبی که بر داده‌های دریافتی شما تأثیر می‌گذارد (به ویژه بخاطر روز هفته) را کاهش خواهد داد.

بطور کلی، تعیین شده است که ارسال پرسشنامه آنلاین در روزها و زمان‌های زیر احتمالاً منجر به پاسخ خواهد شد.

نتیجه‌گیری

بهترین روز برای ارسال یک پرسشنامه آنلاین چه زمانی است؟ ارسال پرسشنامه آنلاین در روز مناسب در زمان مناسب نیازمند افکار اضافی است. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید فوراً پس از یک خرید، در مورد تجربه خدمات مشتری بپرسید در حالی که این تجربه هنوز در ذهن مشتری شما تازه است. با این حال، نخواهید خواست درباره محصول خود سوال کنید تا آن‌ها به مدت کافی از آن استفاده کرده و نظری شکل داده باشند. و هرچند که ممکن است بخواهید کارمندان را فوراً پس از یک جلسه ملاقات مورد سوال قرار دهید، اما ممکن است برای شما مفید باشد چند روز بعد از آن صبر کنید تا آن‌ها زمان داشته باشند تا همه چیزی که بحث شده برایشان جا بیافتد.

وقتی آماده ارسال پرسشنامه آنلاین هستید، می‌توانید به یوچک اعتماد کنید. یوچک قالب‌های پرسشنامه آنلاین و حرفه ای ارائه می‌دهد که می‌توانید برای هر صنعتی استفاده کنید و واکنش‌پذیر هستند.

آیا به نتیجه متفاوتی در مورد بهترین روز برای ارسال یک پرسشنامه آنلاین رسیده‌اید؟ چیز دیگری برای افزودن دارید؟ در بخش نظرات به ما اطلاع دهید!

 

سوالات متداول

بهترین روز برای ارسال یک پرسشنامه آنلاین چه زمانی است؟

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که پرسشنامه آنلاین کوتاه باید در روز شنبه ارسال شوند. پرسشنامه آنلاین بلند باید در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه یا جمعه ارسال شوند.

بهترین زمان برای ارسال یک پرسشنامه آنلاین ایمیل چیست؟

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که پیشنهاد می‌شود در روز دوشنبه (12-1 بعد از ظهر؛ 3-6 بعد از ظهر) یا پنج‌شنبه/جمعه (3-6 بعد از ظهر) ارسال شود.


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left