بهترین روش های انجام پرسشنامه آنلاین برای فارغ التحصیلان

اهمیت حضور فارغ‌التحصیلان در دانشگاه‌های خود اکنون مهم‌تر از همیشه است. دانشگاه‌های سراسر کشور به سرعت سعی می‌کنند با فارغ‌التحصیلان خود ارتباط برقرار کنند، تلاش می‌کنند تا با تقویت تلاش‌های ارتباطی با فارغ‌التحصیلان بیشتری اهدایات دریافت کنند و موفقیت‌های دانشجویان سابق خود را به نمایش بگذارند تا متقاضیان جدید را تشویق کنند. البته، فقط ارسال ایمیل به فارغ‌التحصیلان کافی نیست تا دانشگاه شما در ذهن فارغ‌التحصیلان به یاد بماند. برای درک اهمیت برای آنها، دانشگاه‌ها باید پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلی انجام دهند.

اهمیت پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلی

برنامه‌های ارتباطی با فارغ‌التحصیلان همواره یکی از مهمترین مولفه‌های جمع‌آوری سرمایه برای دانشگاه‌ها بوده‌اند - کمک به فعال شدن فارغ‌التحصیلان در امور دانشگاه و افزایش آگاهی از تأثیر مثبتی که دانشگاه بر دانشجویان و جامعه دارد. در حالی که برنامه‌های ارتباطی که در جایگاه کار به فارغ‌التحصیلان کمک می‌کنند، برای دانشجویان بسیار مفید هستند، اما اینکه فرصتی به فارغ‌التحصیلان داده شود تا در جهتی که دانشگاه در آینده اتخاذ می‌کند، شرکت کنند، می‌تواند آگاهی و حمایت مستمری را به سطح جدیدی برساند.

این همه نیست. به عنوان دانشجویان سابق، فارغ‌التحصیلان اغلب دیدگاه تازه‌ای دارند که اعضای با سابقه هیئت مدیره فارغ‌التحصیلی ممکن است به آن نخستین نگاه بدهند. این می‌تواند برای به دست آوردن بینش درباره اینکه چگونه برنامه‌های دانشگاه بهبود یابد تا جذب دانشجویان جدید (و بنابراین تولید درآمد) موثر باشد.

7 روش بهتر برای پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان  

یک پرسشنامه آنلاین خوب از فارغ‌التحصیلان شما را در جریان مکان زندگی، شغل و وضعیت مالی آنها نگه می‌دارد که اغلب به احتمال اهدایی به دانشگاه و یا حضور در رویدادهای فارغ‌التحصیلان مربوط می‌شود. بر اساس این اطلاعات، ارتباطات می‌تواند به سلیقه آنها تنظیم شود. پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان همچنین می‌تواند بینش‌های منحصر به فردی در مواردی ارائه دهد که ممکن است در غیر اینصورت در نظر گرفته نشده باشد. البته، برای به دست آوردن این اطلاعات، باید در نظر داشته باشیم که چند چیز وجود داشته باشد.

1. شخصی‌سازی پرسشنامه آنلاین

امروزه، این تقریباً یک مسئله اساسی است. از آنجایی که شما "یکی از خودتان" را به عنوان گیرنده ایمیل یا نامه می‌پندارید، هیچ عذری برای اجتناب از استفاده از نام فارغ‌التحصیل در سربرگ ایمیل یا نامه وجود ندارد. فارغ‌التحصیلان می‌خواهند بدانند که ارزش دارند و نشان دادن اینکه شما می‌دانید با کی صحبت می‌کنید، ساده‌ترین راه برای انتقال این پیام است.

2. پرهیز از سوالاتی که باید پاسخ آنها را بدانید

این موضوع همراه با شخصی‌سازی پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان شماست. اگر واقعاً بدانید با چه کسی صحبت می‌کنید (و باید بدانید)، دلیلی برای پرسیدن از آنها که در چه سالی فارغ‌التحصیل شده‌اند، آیا کمک مالی دریافت کرده‌اند، یا آیا پیش از این پول اهدا کرده‌اند وجود ندارد. این نوع سوالات باید اجتناب شود، یا می‌توانند قبل از زمان از پیش تکمیل شوند تا پاسخ‌دهنده بداند که شما جواب را می‌دانید (و در صورتی که به دلایلی، اگر غلط باشند، آن‌ها را تغییر دهند).

3. تعریف اهداف

فارغ‌التحصیلان شما احتمالاً افراد پرمشغله‌ای هستند؛ آنها می‌خواهند بدانند چرا شما از زمان آنها می‌خواهید. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که ایمیل یا نامهٔ نظرسنجی فارغ‌التحصیلان به وضوح هدف نظرسنجی را مشخص کرده و توضیح می‌دهد که نتایج برای چه اموری استفاده می‌شود. سپس، هرگونه سوالی که به این هدف برنخورد را حذف کنید، در غیر اینصورت، پاسخ‌دهندگان ممکن است ناامید شده و انصراف دهند.

4. استفاده از برچسب‌ها، نه مقیاس‌ها

مقیاس‌ها روش عالی برای به دست آوردن نتایج کمیتی هستند، اما برای فارغ‌التحصیلان پرمشغله، برچسب‌ها آسان‌تر و احتمالاً پاسخ‌گویی راحت‌تر هستند. برای یک فرد که در وضعیت وقت فشرده است، انتخاب "عالی" یا "ضعیف" آسان‌تر از این است که وقت خود را برای انتخاب عدد مناسب از ۱ تا ۱۰ بگذارد.

5. پایان با سوالات باز

احتمالاً برخی از سوالاتی را دارید که باز هستند، که زمان بیشتری برای درنظر گرفتن و کامل کردن آنها نیاز دارد. نیازی به کاملاً حذف این سوالات از پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان نیست، اما آنها را برای آخر انتظار داشته باشید؛ اگر با آنها شروع کنید، پاسخ‌دهنده به این تصور می‌رسد که کل پرسشنامه آنلاین به این شکل است و بسیاری از آنها ممکن است نخواهند خواست وقت خود را صرف کنند.

6. کوتاه نگه‌داشتن لیست‌ها

اگر به پاسخ‌دهندگان خیلی گزینه بدهید، احتمالاً ناامید می‌شوند و انصراف می‌دهند؛ بدتر، ممکن است به سادگی اولین یا آخرین مورد در لیست را انتخاب کنند تا به سرعت از پرسشنامه آنلاین عبور کنند و نتایج شما را تغییر دهند. بنابراین، به لیست‌های کوتاهی که همچنان اطلاعات مربوطی را برای شما ارائه می‌دهند، پایبند باشید؛ در صورت لزوم، سوالات را به دو قسمت تقسیم کنید تا پاسخ‌هایی که می‌خواهید را بدست آورید.

7. از حاشیه پردازی خودداری کنید

یک فرم پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان باید به سرعت به موضوع بپردازد. به عنوان مثال، دانشگاه‌ها اغلب می‌خواهند بدانند آیا فارغ‌التحصیلانشان توصیه می‌کنند که فرزندانشان در ردپای دانشگاه خود حضور داشته باشند. بنابراین، از آنها می‌پرسند که چقدر اغلب درباره دانشگاه‌شان در خانه صحبت می‌کنند؛ چقدر اغلب لباس ورزشی دانشگاه خود را پوشیده‌اند؛ آیا درجه‌های خود را روی دیوار نشان می‌دهند. به جای اینکه به سادگی بپرسید آیا می‌خواهند که روزی فرزندانشان دنبال خطوط تحصیلی آنها بروند.

استفاده از پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان برای انتخاب اعضای هیئت مدیره

یکی از روش‌هایی که دانشگاه‌ها می‌توانند از پرسشنامه آنلاین استفاده کنند، برای انتخاب اعضای هیئت مدیره و تعیین نمایندگان است. رأی‌گیری آنلاین به افراد این امکان را می‌دهد که در وقت فراغت خود رأی دهند، تا بتوانند زمان لازم برای تحقیق درباره کاندیداها را بگیرند و به بهترین تصمیم ممکن برسند. با این حال، استفاده از ابزار پرسشنامه آنلاین مناسب برای حفظ بی‌طرفیت، عدالت و اعتبار بسیار مهم است.

ارسال یک فهرست کوتاه از فارغ‌التحصیلان مشهور و پرسیدن از هرکدام برای انتخاب یک کاندیدا ممکن است نتایج واضحی تولید نکند. همچنین احتمال بروز نتایج رأی به‌طور ناخواسته به دلیل شمارش‌های اشتباه یا ایمیل‌های از دست رفته را باز می‌گذارد.

استفاده از ابزار نظرسنجی آنلاین برای جمع‌آوری رای‌های مجازی بهبود فرآیند رأی‌گیری را کمک می‌کند - آن را دقیق‌تر و قابل اعتماد‌تر می‌کند. به عنوان مثال، با استفاده از یک رأی‌گیری مجازی، شما می‌توانید تعداد کل رای‌های ارسال شده، پاسخ‌های دریافت شده و کل رای‌های هر کاندیدا را با آسانی پیگیری کنید. پرسشنامه آنلاین مانند آنهایی که توسط یوچک ایجاد شده‌اند، همچنین امنیت و ناشناسی را فراهم می‌کنند.

آیا به ابزاری مراجعه آسان و آسان برای ایجاد فرم پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان یا یک رأی‌گیری فارغ‌التحصیلان نیاز دارید؟ امروز یک آزمایش رایگان از یوچک را شروع کنید! یا برای کسب اطلاعات بیشتر، با تیم ما تماس بگیرید.

نتیجه گیری

آیا وقتی پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان را انجام می‌دهید از بهترین روش‌ها پیروی می‌کنید؟ با رعایت این هفت نکته، می‌توانید برنامه‌های ارتباطی با فارغ‌التحصیلان را بهبود ببخشید که می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد؛ فارغ‌التحصیلان مشغول، دانشجویان آینده را الهام می‌دهند، که در نتیجه به تولید درآمد دانشگاه و انتشار کلمه خوبی کمک می‌کند.

 

سوالات متداول

۱. برنامه ارتباط با فارغ‌التحصیلان چیست؟

برنامه‌های ارتباط با فارغ‌التحصیلان باعث فعالیت فارغ‌التحصیلان در امور یک دانشگاه می‌شوند و آگاهی از تأثیر مثبتی که دانشگاه بر دانشجویان و جامعه دارد، را افزایش می‌دهند.

۲. چرا پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان مهم هستند؟

پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان به فرصت داده می‌شود که فارغ‌التحصیلان صدای خود را بشنوند و در جهتی که دانشگاه در آینده می‌رود، شرکت کرده و دیدگاه‌های تازه‌ای ارائه دهند.

۳. آیا می‌توان از پرسشنامه آنلاین فارغ‌التحصیلان برای رأی‌گیری در جایگاه‌های هیئت مدیره و سایر اقدامات استفاده کرد؟

بله؛ پرسشنامه آنلاین روش عالی‌ای برای دسترسی به فارغ‌التحصیلان هستند که ممکن است در سراسر کشور یا حتی جهان پراکنده باشند.

۴. چگونه می‌توانیم از فارغ‌التحصیلان خود نظرسنجی کنیم؟

یک پلتفرم نظرسنجی آنلاین مانند یوچک ارسال رای‌نامه‌های امن پرسشنامه آنلاین را برای دانشگاه‌ها و دانشگاه‌ها به راحتی می‌سازد تا از فارغ‌التحصیلان خود نظرسنجی کنند.


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left