چگونه مخاطب مناسب برای نظرسنجی های آنلاین خود پیدا کنید؟

در این مقاله قصد داریم که به طور خلاصه، نشان دهیم که چگونه می توان برای نظرسنجی آنلاین خود، پاسخگوی مناسب پیدا نمود.

 هدف از اجرای یک نظرسنجی آنلاین

نظرسنجی آنلاین معمولا برای شناخت و درک نیازهای مصرف کنندگان ایجاد می شود. پس اگر می خواهید در کسب و کار خود پیشرفت کنید، لازم است درک جامعی از نظرات مخاطبان خود داشته باشید. در واقع از طریق اجرای نظرسنجی هاست که شما می توانید تمرکز کافی بر روی علایق و خواسته های مصرف کنندگان خود داشته باشید. امروزه با پیچیده تر شدن ارتباطات دنیای دیجیتال، یافتن یک مخاطب واقعی بسیار سخت شده است. از طرفی احتمال آن زیاد است که شما در نظرسنجی های خود نمونه اشتباهی را انتخاب نمایید. این عامل در نهایت منجر به جمع آوری داده های غیر قابل اعتماد نیز خواهد شد. بنابراین سوال اصلی این است که " چگونه می توانیم به مخاطبان واقعی دسترسی داشته باشیم؟" 

در ادامه 5 راهکار اصلی برای چگونگی اجرای یک نظرسنجی آنلاین بیان می کنیم. با تمرکز بر روی این نکات می توانید نمونه هدف مناسب تری را برای پاسخ دادن به پرسشنامه های خود پیدا کنید.

نظرسنجی و فرم ساز آنلاین
نظرسنجی و فرم ساز آنلاین

برای پاسخگوهای آنلاین خود، یک نظرسنجی آنلاین از طریق موبایل طراحی کنید

در طراحی یک نظرسنجی آنلاین، باید به بسترهای اجرایی آن توجه ویژه ای داشته باشید. به عبارتی دیگر شما باید بتوانید متناسب با بستر اجرایی خود، پرسشنامه آنلاین برای مخاطبانتان طراحی نمایید. بر طبق داده های سال 2021، در حدود نیمی از مردم جهان به شبکه اینترنت دسترسی دارند. حال از این 50 درصد، حدود 92 درصد مردم از طریق گوشی موبایل به اینترنت متصل می شوند. بنابراین شما باید دسترسی مردم به نظرسنجی هایتان را راحت تر نمایید. با طراحی اپلیکیشن های موبایلی آنلاین و اجرا کردن پرسشنامه نظرسنجی ها می توانید از این پتانسیل بی نظیر استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از فرم سازهای آنلاین امکان برگزاری نظرسنجی آنلاین را بر روی دستگاه های مختلف فراهم نمایید.

از منابع مختلف پاسخگو جذب کنید

اگر می خواهید یک نظرسنجی آنلاین جامع داشته باشید، نیاز است که کل نگر باشید. به این معنا که بتوانید از همه پتانسیل های موجود استفاده کنید. گاهی اوقات دسترسی آسان در بستر وب به راحتی مهیا است. گاهی اوقات امکان دسترسی به پرسشنامه ها در گوشی های موبایل آسان تر است. از طرفی به سبب اثرگذاری جریان های موجود در وب، بیشتر کاربران نظرسنجی ها را در بستر وب دریافت می نمایند. بنابراین برای دسترسی و استفاده از تمامی سلیقه ها و علاقه مندی ها، از تمامی منابع موجود بهره ببرید. زیرساخت های خود را ارتقا دهید.

یافتن مخاطب مناسب برای نظرسنجی آنلاین
یافتن مخاطب مناسب برای نظرسنجی آنلاین

روی پاسخگوهای مشمول سرمایه گذاری کنید

یک جامعه آماری را در نظر بگیرید. این جامعه آماری از افراد مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این افراد دارای جنسیت، سن، افکار و ایده های متفاوت از یکدیگر هستند. همچنین خصوصیات فردی، فرهنگی و نژادی هر کدام نیز ممکن است با هم تفاوت داشته باشد. از این رو امکان دارد که پرسشنامه آنلاین شما از سوی بسیاری از این افراد مورد استقبال واقع نشود. بنابراین شما باید از شناخت کافی در مورد جامعه هدف نظرسنجی آنلاین خود برخوردار باشید. به طور مثال شما می توانید پرسشنامه های تخصصی خود را به افراد هدفی که در آن زمینه مطالعاتی داشته اند، ارائه نمایید. این کار درصد مشارکت افراد بالقوه در نظرسنجی شما را افزایش می دهد. در حالی که استفاده از نمونه هدف نادرست می تواند سبب به هدر رفتن هزینه های اجرایی شما شود.

برای موفقیت نظرسنجی آنلاین خود، نمونه گیری کنید

اغلب شاهد جهت گیری سوالات پرسشنامه در نظرسنجی آنلاین هستیم. این قبیل پرسشنامه ها در نهایت به جمع آوری داده های یکدست و غیر قابل استناد منتهی می شوند. برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلی ، می توانید از روش های متنوع نمونه گیری تصادفی استفاده نمایید. 

نسبت به کلاه برداری ایمن باشید

ممکن است افرادی چندین بار در پاسخ گویی به پرسش های نظرسنجی آنلاین شرکت نمایند. برای جلوگیری از وقوع تقلب های مشابه، شما می توانید از سیستم های هوش مصنوعی و نیز انگشت نگاری دیجیتال استفاده کنید.

منبع : KANTAR


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left