چرا باید از نظرسنجی در فروشگاه خود استفاده کنیم؟

در طول زندگی همواره همه ما خریدار از فروشگاهی بوده‌ایم. و همه ما علاقه داشتیم که نظر خودمون رو به روشی به سمع و نظر صاحبین فروشگاه برسانیم. امروزه با تغییرات شکل و کسب و کار و ایجاد شدن فروشگاه‌های بزرگ این موضوع به مراتب سخت تر شده است. 

از طرفی تمامی صاحبین مشاغل علاقه دارند که بتوانند مشتریان خود را بیشتر شناخته و بهترین امکانات از نظر آن‌ها را ایجاد کنند. این شناخت در راستای سوددهی هر چه بیشتر و پیشرفت کسب و کار است. با استفاده از نظرسنجی در فروشگاه ها، از نگاه مردم به کیفیت و خدمات خود بنگرید.

مهمترین عامل ساخت نظرسنجی در فروشگاه

یکی از دلایل مهمی که فروشندگان برند ها در فروشگاه هایشان نظرسنجی برگزار می‌کنند کنترل کیفیت کالا و بررسی محل فروش کالاهای آنها است که به راحتی با یک استند نظرسنجی و یا تبلت نظرسنجی امکان پذیر است. همچنین می توان اطلاعات مشتریان خود را بدین صورت جمع آوری کرد تا با استفاده از شماره  تلفن و ایمیلشان با آنها در تماس بود.  در فروشگاه های زنجیره ای می توان بدین صورت با متغیر های قابل اندازه گیری به هر یک از شعبات نمره داده و آن ها را مدام مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

همه این موارد جزو آن دسته از امکاناتی است که در سامانه نظرسنجی یوچک موجود است و به راحتی صاحبین کسب و کار می‌توانند با استفاده از این امکانات با طراحی یک استراتژی مناسب برای نظرسنجی خود به سوی پیشرفت در کسب و کار قدم بردارند.

کیوسک یا استند ایستاده

کیوسک نظرسنجی دستگاهی است متشکل از استند و تبلت که به وسیله آن می‌توان نظرات مشتریان فروشگاه را دریافت و اعمال کرد. کیوسک وسیله‌ای مناسب جهت نصب در کنار صندوق فروشگاه‌ها و یا در کنار درب خروج می‌باشد که خریداران به راحتی بتوانند نظرات خود را در آن وارد نمایند.

روش استفاده از کیوسک بسیار ساده بوده و معمولا باعث بهره‌وری بالاتر فروشگاه می‌شود. دلیل اصلی این موضوع نیز ارتباط سریع مشتری با بخش پشتیبانی فروشگاه بوده، تا بتواند نظرات خود را در قالب مشخصی به مدیریت فروشگاه ارسال کند.

چرا نظرسنجی آنلاین؟

یکی از آسان ترین روش ها جهت برگزاری نظرسنجی، نظرسنجی اینترنتی می‌باشد که با لینک مخصوصی که در زیر فاکتورها چاپ می گردد ، مشتریان را جهت شرکت در قرعه کشی تشویق به شرکت در نظرسنجی می‌کنند. البته این موضوع فقط بخشی از روش نظرسنجی آنلاین است. 

از این طریق در پرسشنامه می توان شماره فاکتور مشتری جهت اطلاع از نوع و تاریخ خرید وی پرسیده شود. بهترین کیفیت را برای مشتریان خود نگهدارید تا آنها هم شما را در خاطرشان نگه دارند.مهمترین نکات نظرسنجی آنلاین 

  • ساخت پرسشنامه 

  •  جمع آوری اطلاعات 

  • گزارش گیری

شاید بتوان گفت این سه عامل پایه‌های اساسی یک نظرسنجی برای هر نوع کسب و کاری اعم از فروشگاه‌ است. با استفاده از ساخت پرسشنامه و انتشار آن می‌توان اقدام به جمع آوری داده و اطلاعات لازم کرده و با یک گزارش گیری دقیق میزان بهره‌وری فروشگاه را بالا برد.

 

مزایای برگزاری نظرسنجی در فروشگاه ها

- به شعبات خود از لحاظ کیفی و نحوه برخورد امتیاز دهید

- اطلاعات مشتریان خود را جمع آوری کنید

- کیفیت محصولات خود را از دید مشتریان خود ارزیابی کنید

- از نظافت و نظم فروشگاه های خود مطمئن شوید

- طریقه آشنایی مشتریانتان را بدانید تا جهت چگونگی تبلیغات، تصمیم گیری نمایید 

- ابزار نظرسنجی جمع آوری اطلاعات در فروشگاه ها از هر طریق که میتوانید فکر مشتریان خود را بخوانید
نظرسنجی اینترنتی

نظر سنجی آنلاین امروزه می‌تواند یک موتور محرک قدرتمند برای گسترش کسب و کار یک فروشگاه‌ باشد. از طرفی نظرسنجی آنلاین این امکان را می‌دهد. فروشگاه‌هایی که وب سایت اینترنتی دارند یا فروش خود را از طریق فضای مجازی مانند اینستاگرام یا وب سایت انجام می‌دهند را مورد بررسی قرار داده و باعث شود هرچه بهتر نتایج مورد بررسی قرار گیرد. 

دریافت بازخورد مخاطب در فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین شاپ‌های اینستاگرام در برخی موارد می‌تواند تبدیل به یک معضل بزرگ شده و باعث شود که ارتباط با مشتریان ضعیف و ضعیفتر شود. ولی با استفاده از نرم افزار نظرسنجی آنلاین و ساخت یک نظرسنجی و در نهایت در اختیار گذاشتن آن به صورت مستقیم به مشتری نهایی می‌تواند برای هر کسب و کاری بسیار نتیجه بخش باشد.

تبلت نظرسنجی

ایجاد پرسشنامه بر روی تبلت و ارائه آن توسط گارسون به مهمانان در هنگام خروج و پرداخت صورت حساب. این روش بهترین روش بوده چون می توان اکثر مهمانان را مجاب به شرکت در نظرسنجی نمود. این مورد شاید مستقیم ترین حالت ممکن برای فروشگاه باشد. ولی در برخی موارد ممکن است که مشتری ما علاقه مند نباشد که در لحظه خرید اقدام به ثبت نظر باشد و شاید باید زمانی به مشتری فرصت داد به همین دلیل می‌توان از روش‌های دیگری مانند پیامک یا ایمیل استفاده کرد. 

نظر سنجی پیامک و ایمیل

شاید بتوان گفت در حال حاضر این روش یکی از مرسوم ترین روش‌های نظرسنجی آنلاین برای فروشگاه‌ها بشمار می‌رود. زیرا این فرصت به مشتری داده شده که از محصول استفاده کرده و در زمان مقتضی،مشتری بازخورد خود را نسبت به محصول خریداری شده به ما اعلام می‌کند. 

در آخر باید به این موضوع اشاره کنیم که روش‌های نظرسنجی بسیاری وجود دارد که با توجه به نوع کسب و کار باید انتخاب شود. اگر شما هم علاقمند به بیشتر کردن فروش خود و ایجاد بستری مناسب برای کسب و کار خود هستید می‌توانید با استفاده از سامانه نظرسنجی آنلاین یوچک و دریافت مشاوره از کارشناسان ما این موضوع را برای خود محقق کنید.

 

برای درخواست جلسه و مشاوره هم اکنون می‌توانید با ما از طریق روش‌های متفاوت در ارتباط باشید. 

اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left