۴ نکته ای که باید در نظرسنجی آنلاین نوجوانان در نظر بگیرید

۴ نکته ای که باید در نظرسنجی آنلاین نوجوانان در نظر بگیرید

آیا تا به حال یک نظرسنجی آنلاین مخصوص نوجوانان تهیه کرده‌اید؟ تا چه میزان از نتیجه دریافت شده، راضی بودید؟ اغلب نوجوانان در طول روز چندین بار به سراغ دستگاه‌های دیجیتال خود رفته و در فضای آنلاین مشغول هستند. برخی برای انجام بازی‌های اینترنتی، برخی برای پیدا کردن اطلاعات یا خواندن دروس و برخی نیز برای چک کردن صفحات مجازی خود... این افراد می‌توانند مخاطبان خوبی برای پاسخ به پرسشنامه‌های آنلاین شما باشند. این مطلب راهنمای کاملی برای داشتن یک تحلیل نظرسنجی دقیق از این گروه سنی است.

4 روش مفید برای طراحی پرسشنامه آنلاین نوجوانان

از میان نوجوانان فعال در اینترنت، تعداد زیادی می‌توانند در یمن مخاطبان شما برای پاسخ به پرسشنامه مورد نظرتان قرار گیرند. البته به شرطی که بتوانید با ارائه یک پرسشنامه مناسب به وسیله انواع فرم ساز آنلاین، نظر آنها را به خود جلب کنید. برای اینکار بهتر است نکات زیر را در ذهن خود بسپارید:

1.    انتخاب یک روز و ساعت مشخص

سعی کنید یک روز از هفته را به ارسال نظرسنجی آنلاین اختصاص دهید که معمولا نوجوان در آن وقت آزادتری را دارد. اغلب مواقع روز جمعه بهترین زمان است. همچنین سعی کنید ساعات ابتدا یا انتهای روز را برای ارسال نظرسنجی انتخاب نکنید.

طراحی پرسشنامه آنلاین نوجوانان باید با دقت بالایی انجام شود. نتیجه‌ای که از این نظرسنجی‌ها به دست می‌آورید، بسیار ارزشمند است.

2.    قرار دادن نظرسنجی در شبکه‌های مجازی

اغلب نوجوانان آنلاین، در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند. بنابراین بهترین مکان برای دسترسی بیشتر به آنها همین پلتفرم‌هاست. فیس بوک، توییتر، اینستاگرام یا اسنپ چت بهترین فرصت را برای نظرسنجی از نوجوانان برای شما فراهم خواهند کرد. این فضا برای نوجوانان امروزی تنها مکانی برای ارتباط با دوستان نیست، بلکه بسیاری از آنها به دنبال ارائه نظرات و پیدا کردن اطلاعات جدید هستند.

3.    سازگاری نظرسنجی با موبایل و تبلت

اغلب نوجوانانی که در فضای آنلاین می‌چرخند، از طریق گوشی همراه خود اینکار را انجام می‌دهند. سعی کنید نظرسنجی خود را به گونه‌ای طراحی کنید که با موبایل و تبلت نیز سازگار باشد. همچنین نکات زیر را در طراحی سوالات مورد نظر خود در نظر بگیرید:

  • تنها از تصاویر و ویدئوهایی که ضروری هستند و بارگذاری صفحه را با مشکل روبه‌رو نمی‌کنند، استفاده کنید.
  • از پرسیدن سوالات ماتریسی که باعث شلوغی بیش از حد صفحه می‌شوند، خودداری کنید.
  • سوالاتی که نیازمند با پاسخ‌های طولانی و تایپ کردن هستند، را از پرسشنامه آنلاین خود حذف کنید.

 

نظرسنجی از نوجوانان با استفاده از نکاتی که عنوان به درک درست و تحلیل نظرسنجی به شما کمک می‌کند. در غیر اینصورت چیزی جز هزینه اضافی را برایتان در بر نخواهد داشت.

4.    شناخت هدف نوجوانان از پاسخ به نظرسنجی

هر نوجوانی با هدفی خاص به نظرسنجی‌ها پاسخ می‌دهد. برای آنکه بتوانید پاسخ دقیق و درستی را از آنها بگیرید باید ببینید که در کدام دسته قرار می‌گیرند. جدول زیر می‌تواند ایده‌هایی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهد:

علاقه نوجوان

دلیل پاسخ به نظرسنجی

به سرعت از موضوعات جدی خسته شده و به موضوعات مربوط به سبک زندگی، سرگرمی و فرهنگی علاقه‌مند است.

نظر سنجی را تنها برای گذراندن وقت و سرگرمی انجام می‌دهد.

 

در مورد موضوعات نظرسنجی حساس نیست و مایل به انجام نظرسنجی‌های زیاد در هفته است.

نظرسنجی را به صورت رایگان یا به منظور دریافت پاداش انجام می‌دهد.

مسائل سیاسی و اجتماعی موضوعات عالی نظرسنجی برای آنهاست.

در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی نظرات قوی دارد و می‌خواهد نظرات خود را بیان کند.

انگیزه قوی برای ادامه دادن نظرسنجی ندارد و ترجیح می‌دهد نظرسنجی‌های کوتاه را انجام دهد.

نظرسنجی را به دلیل تشویق معلم یا اعضای خانواده انجام می‌دهد.

بهترین ایده برای طراحی پرسشنامه آنلاین مورد نظرتان را از یوچک بخواهید...

نوجوانان اغلب به دنبال نظرسنجی‌هایی هستند که بتوانند نیازهایشان را برآورده کند. با رعایت چند نکته کوچک در مورد طراحی پرسشنامه آنلاین از این گروه سنی، سازگار کردن آن با موبایل و قرار دادن آنها در رسانه های اجتماعی، می‌توانید تجربه نظرسنجی بهتری را هم برای خود و هم مخاطبانتان داشته باشید. یوچک یک فرم ساز آنلاین با محیطی آشنا و کاملا ساده برای ایجاد و تحلیل نظرسنجی است. شما می‌توانید با استفاده از ایده‌های این سامانه، بهترین فرم را برای دریافت بیشترین میزان پاسخ طراحی کنید.


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left