استفاده از پرسشنامه آنلاین در فرآیند استخدام

بهترین ابزار برای استخدام کارکنان

یکی از چالش‌های روزمره سازمان‌هایی که همواره درحال گسترش یا تغییرات هستند، روش استخدام نیرو است. این موضوع به حدی در برخی موارد فرسایشی می‌شود که مدیران سازمان یا شرکت به طور کلی از استخدام نیروی جدید منصرف می‌شوند. یا حداقل سعی می‌کنند از روش‌های دیگری همچون استخدام از طریق دوستان و آشنایان استفاده کنند. 

درک بهتر متقاضیان برای استخدام از طریق پرسشنامه

این موضوع و این روند فرسایشی تبدیل به یک معضل برای تمامی مدیران است. حال برای شما هم ممکن است پیش آمده باشد که به واسطه‌ی سایت‌های شغل‌یابی یا روزنامه یا حتی معرفی دوستان و آشنایان مصاحبه‌های شغلی گوناگونی را تجربه کرده‌اید. بسیاری از اوقات بلافاصله پس از اتمام جلسه یا حتی در حین آن متوجه شده‌اید که به درد شغل مورد نظر نمی خورید و وظایفی که کارفرما برای متصدی شغل در نظر گرفته با توانایی‌های شما همخوانی ندارد.

 بسیاری از اوقات اطلاعات نادرستی از آن شغل به شما رسیده یا توضیحات آن در سایت کافی و جامع نبوده است.از طرفی وقتی برعکس به ماجرا نگاه می‌کنیم و در جایگاه مصاحبه کننده(مدیر یا فردی که استخدام می‌کند) قرار می‌گیریم به سختی فرد شایسته‌ی آن شغل را پیدا خواهیم کرد. به همین دلیل ما به دنبال راهی هستیم تا این روند را به بهترین شکل ساخته و در اختیار نیازمندان این حوزه قرار دهیم.

"نیروی انسانی هر مجموعه‌ای ارزشمندترین دارایی آن مجموعه است" لذا رهبران واقعی وقت و توجه زیادی را صرف آن خواهند کرد. بی شک قدم اول در این راستا مصاحبه‌ی شغلی و استخدام است.

پیش از قرار و مدارهای حضوری با فرد مصاحبه شونده، یک پرسشنامه آنلاین می‌تواند به خوبی افراد مورد نظر شما را فیلتر کند، بدون آنکه زمان و انرژی زیادی از شما بگیرد. همچنین میتواند این پرسشنامه در قالب آزمون برگزار شود تا متقاضی به سوالات تخصصی شما پاسخ دهد تا شما از میزان تسلط پاسخگو باخبر شوید.

 

سامانه پرسشنامه آنلاین 

یکی از روش‌های نوین برای حل مشکلی که به آن پرداختیم طراحی پرسشنامه آنلاین مطابق با خواسته‌های کارفرما است. از این رو تمامی کارفرماها با طراحی یک پرسشنامه اختصاصی با سوالات مشخص می‌توانند سریعتر و با کمترین درصد خطا گزینه‌های خود را یافته و مورد بررسی قرار دهند. 

روش‌های پرسشنامه آنلاین 

در کنار تسهیل و پایین آوردن درصد خطای جستجوی نیرو یکی دیگر از موارد مهم و فواید پرسشنامه آنلاین جمع آوری دیتای مناسب و ماندگار است که باعث می‌شود کارفرما در طولانی مدت شناخت بهتری نسبت به فعالیت خود داشته و بتواند گزینه‌های مناسب تری برای کسب و کار خود پیدا کرده و در ارتباط باشد.

از نکاتی که بسیار حائز اهمیت است، روش پر کردن پرسشنامه است. این مورد خیلی می‌تواند خیلی برای کارفرمایان حیاتی باشد. در سامانه آنلاین پرسشنامه این موضوع محقق شده و باعث می‌شود افراد به راحتی هرچه تمام تر بر اساس شرایط کسب و کار خود این پرسشنامه ها را ساخته و در اختیار متقاضیان قرار دهند. 

از جمله روش‌های ارسال پرسشنامه می‌توان به روش‌های لینک، ایمیل یا پیامک اشاره کرد. هرکدام از این روش‌ها ساختاری مناسب برای پرسشنامه داشته و باعث می‌شود که استخدام به ساده‌ترین شکل ممکن صورت گیرد. 

در واقع پرسشنامه آنلاین شما را برای استخدام نیرو یک قدم بلند به آنچه می‌خواهید جلو می‌اندازد. این موضوع شاید بتوان گفت خلاصه ترین توضیح در رابطه با پرسشنامه آنلاین برای استخدام نیرو به شمار می‌رود.

 

روش پیاده سازی پرسشنامه آنلاین استخدام

"روند پیاده سازی پرسشنامه آنلاین بسیار ساده و پر سرعت است و مهمترین مزیت آن امکان تغییرات هرچه سریعتر بشمار می‌رود. پیاده‌سازی چنین پرسشنامه‌ای از طریق سامانه یوچک بسیار ساده و قابل دسترس است"، شما می‌توانید برای طراحی پرسشنامه‌ی آنلاین از سؤالاتی همانند زیر استفاده کنید:

  • چرا این جایگاه شغلی را انتخاب کرده‌اید؟
  • چند درصد خود را می‌شناسید؟
  • آخرین باری که ناراحت شدید برای عبور از آن چکار کردید؟
  • بزرگترین چالشی که تاکنون داشته‌اید؟
  • تحصیلات رسمی و دوره‌های آموزشی که گذرانده‌اید
  • آخرین شغلی که بر عهده داشته‌اید
  • میزان خلاقیت و توانایی شما
  • پنج سال آینده جایگاه خود را چگونه می‌بینید؟
  • علائق و سرگرمی‌ها
  • سؤال‌های فنی

مثال: آیا مسلط به نرم‌افزار فتوشاپ هستید؟

میزان تسلط شما در زبان انگلیسی چگونه است؟

 

در نهایت پس از طراحی پرسشنامه داده‌های این فُرم وارد داشبرد شما می‌شود، پس از بررسی پاسخ‌ها می‌توانید فردی را که بیشترین هماهنگی با شغل مورد نظر دارد به مصاحبه‌ی حضوری دعوت کنید. این روند شاید در جامعه امروزی بهترین روش برای رشد کسب و کار و پایین آوردن هرگونه هزینه زمانی، مالی و انرژی برای کسب و کارهای متفاوت باشد.


اشتراک در تلگرام
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توئیتر
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در واتس‌اپ
اشتراک در SMS


توسط سامانه یوچک پرسشنامه آنلاین بسازید ، آن را به اشتراک بگذارید و از داده های بدست آمده گزارش گیری کنید.


1000 Characters left